یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

jesús gonzález: 1/2 portraits

پنجشنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۰، ۱۲:۰۰ ق.ظ
یکی از مکاتب معاصر نقاشی و هنر (معاصر یعنی صد و خورده ای سال اخیر :) ) مکتب معروف کوبیسمه که برای اکثر ما -هنری و غیرهنری- نامی آشناست هرچند خیلی ها کم از محتواش می دونن و همین موجب می شه خیلی بدیهی آثار کوبیسمی رو بد و نافرم و ناجور و ... قلم‌داد کنن.
به این ارزش‌گذاری ها در این چند خط خدشه ای وارد نمی کنم و بحث رو به جایی دیگه در آینده واگذار می کنم اما یکی از نکاتی که در پاره‌ای آثار کوبیسم وجود داره توجه هم‌زمان اون ها -تحت تاثیر تغییر نگرش‌های فیزیک نوین به واقعیت- به ابعاد مختلف یک سوژه در آن واحد و به تصویر کشیدن نسبیت جهان واقعیه. این دقت صرف نظر از این که می تونه اغراضی نادرست و ارزش‌گذارانه در خود داشته باشه یه ارتقای نگاه هم محسوب می شه.
یه کار جالب این روزها در وب پخش شده به نام یک دوم پرتره! این آثار عکاسی - گرافیکی با میکس خوب تصویری، به طور هم‌زمان دو درک جانبی و مقابل رو از یک نفر بازنمایی می کنن و این نوعی بازنمایی نسبیت درک ما از هستیه.

'1/2 portraits' by jesús gonzález
image © jesús gonzález
for his series '1/2', venezuelan artist jesús gonzález rodríguez creates unsettling portraits by collaging multiple photographs of individuals and 'cutting' out along their edges. each image is composed of a head-on and side view of the subject against a blank white wall, creating a nearly optical-illusion in which the portraits can appear momentarily normal until one's eyes fall upon an outlying characteristic.
  • یانون دیزاین

رخ

نیم‌رخ

پرتره

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی