یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

Planting Ideas: A Coat, Hat, Bag & Book as Indoor Planters

شنبه, ۱۳ فروردين ۱۳۹۰، ۱۲:۰۰ ق.ظ
امروز شنبه، سیزدهم فروردین، به عبارتی روز طبیعت بود!
این بلاگ هم به احترام طبیعت، هرچه گذاشت از طراحی و هنر مربوط با طبیعت گذاشت.
این هم یه کار آرتیستیک! اصطلاحا...
طبیعت می تونه تو دل همه ی زندگی تون وارد بشه و یه چیزی تو این مایه ها!!!
اما اگه بخوایم با خودمون صریح باشیم، بازی می کنیم با کلمات!
عموم جنبش‌های سبز در دنیا، دارن بازی می‌کنن ! و البته ملت  رو هم بازی می‌دن! ضد بدی ها شعار می دن و سر سران‌شون در آخور ائمه‌ی کفره! وقتی با تمام بدی های این تمدن کنار بیای و عملا عمله‌ی جریان مخرب طبیعت باشی و بعد ادعای دوستی بکنی خب یه جور بازیه دیگه!!!
اون روزی جنبش های سبز مورد پذیرش قرار می گیرن که از ریا فارغ بشن! دست از دورویی بکشن و به تمامه وارد گود مبارزه با مخربان طبیعت بشن! این همون چیزیه که تو اسلام با عنوان اصل تبری و تولی وجود داره و مثل نماز جزو فروع دینه و واجبه: " وقتی خیری رو دوست داری (تولی) ناگزیری از این که دشمنان اون خوبی رو دشمن بداری (تبری)! "
 مسلمونی نیست که ادعای دوستی چیزی بکنی و بعد با دشمنان اون خوبی، پشت پرده سَر و سِر داشته باشی!
....... و این اصل تبری و تولی یکی از بزرگ‌ترین ملاک هاییه که تو این زمانه می تونه به انتخاب های ما کمک کنه! تا حق رو درست تر بشناسیم!
تعطیلات هم تموم شد!
کمر ببندیم به فعالیت سودمند! تنبلی بسه!!! :))

These are not so much serious suggestions for reusing home objects and personal apparel as they are a bit of inspiration to rethink single-use items found around the typical house.
Sure, there would be serious problems turning a hat or a coat into a plant pot, but once an old belonging sits around long enough it might be worth taking a second look at its (lack of) usefulness.
Shot by creative photographers Aurélien Arbet and Jérémie Egry, there is nothing extreme about any of these scenes – but their straightforward, portrait-like quality makes the contents seem all the more strange.
  • یانون دیزاین

کار دستی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی