یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

تبلیغات
آخرین نظرات

عکاسی انتزاعی / سئونگ هوان هو

سه شنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۳، ۰۸:۰۳ ب.ظ

وقتی یک شخص دو یا چند حیطه‌ی تخصصی را دنبال می‌کند، ذهنی متشکل از هر دو نوع روی‌کرد یا رفتار دارد. مثلا وقتی یک عکاس علوم تجربی هم بداند، حتما آزمودن تاثیرات شیمیایی عناصر مختلف بر روی عکس‌هایی که می‌گیرد برای‌ش جذاب خواهد بود!.. سئونگ هوان عکاسی کره‌ای است که از قضا میکروبیولوژیست هم هست. او پیش از اقدام به گرفتن عکس بر روی فیلم‌های عکاسی‌اش قارچ‌هایی را کشت می‌کند که باعث تغییر ظاهر فیلم‌ها می‌شوند، اتفاقی که شاید ما را یاد عکس‌های سوخته‌ی دوربین‌های آنالوگ بیندازد! اما به خلاف آن تجربه‌ی تلخ ما، هوان هو به دنبال خلق تجربه‌ای نو در عکاسی پرتره است. او با این فرآیند تصاویری انتزاعی ایجاد می‌کند که البته به خاطر نظم حاکم بر واکنش‌های شیمیایی دارای طیف منظمی از رنگ‌‌ها هم هست. این ویژه‌گی آخر، زیبایی خاصی را هم با خود به هم‌راه آورده است.  

[+]

نظرات (۲)

فوق العاده
چرا پرتره؟  عکاس می‌تونست این تجربه به قولی شیمیایی رو روی عکس‌های متنوع تری پیاده کنه. حالا که تمام عکس‌های این مجموعه رو به پرتره اختصاص داده من باور دارم نگاهی انتقادی به نسبت مواد شیمیایی به مثابه نماد علم و هویت و شخصیت بشری معاصر داره.... این یک تجربه صرف تلفیقی نیست. 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی