یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

Glow Home: Stained-Glass Art House Lights Up the Night

دوشنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۸۹، ۱۲:۰۰ ق.ظ
مسیحیت یکی از جلوه‌های بارز هنر و معماری‌ش ، شیشه‌کاری های بی‌نظیر کلیساهای جامع و بناهای مذهبیشه!
احتمالا خیلی از ماها، گل‌های رزی رو که در نماهای اصلی کلیساهای جامع بسیاری از شهرهای معروف اروپا کار شدن دیدیم! هارمونی شیشه رنگی و سنگ......
راستش برخلاف امروز اروپا، معماری دوران مسیحی اروپا گاهی خیلی خیلی سحرانگیز نمود پیدا می کنه!
الگوی شیشه‌کاری های کهن در دوران مدرن با کارهای رایت به نوع جدیدی ادامه پیدا می کنه.....
---------------
این کار گرچه هیچ طرح خاصی نیست ولی به علت کنایه ای که به همون سنت بزرگ داره، چیز قابل احترامی شده... :)
Understated by day, this house-shaped art installation comes alive at night with a dazzling spectrum of projected colors. Illuminated from the inside, it casts beautiful light on the brick-paved ground of the public square around it.
New York artist Tom Fruin put this piece on display alongside the water on a plaza in Copenhagen, at once an out-of-place abstraction and a contextual response to the multi-colored lights found downtown at night.
Thousand of plexi-glass scraps went into its construction, culled from closed-down factories and dumpster-diving expeditions in the area – they were then meticulously assembled within a dark framework providing structural support and visual boundaries.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی