یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

ساماندهی پناهندگان و حفظ هویت

يكشنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۲، ۰۳:۴۰ ب.ظ

کشورهایی نظیر انگلستان و امریکا آن قدر هدف مهاجرت پناهندگان کشورهای مختلف هستند که حتی در معادلات اجتماعی کلمه تابعیت در مقابل ملیت وزن موثری پیدا می‌کند. این‌گونه جوامع به طور رسمی و قانونی مثلا حقوق تابعین خود را برابر می‌دانند و ایجاد فرصت برای غیربومیان و ملیت‌های دیگر برای پذیرفتن تابعیت کشورشان را جزو اصلی آقایی خودشان بر عالم تعریف می‌کنند. سرزمین‌های‌شان سرزمین فرصت‌هاست و جمع میان همه آن‌ها که به دنبال فرصت‌ها هستند جمع ملت‌شان را تشکیل می‌دهد. این دو پوستر هم که مربوط به موسسه‌ای از موسسات هم‌سو با سیاست‌های کلان این کشورهاست بیان می‌کند که هر کس از هر ملیتی به راحتی می تواند با حفظ هویت خود، جای خود را در دل این جمع فرصت‌ها پیدا کند. یعنی پناهندگی در عین حفظ هویت ملی.

اما واقعیت چیست؟

واقعیت آن‌ است که شهروندان ملیت‌های کوچک مجبور هستند علاوه بر چشیدن طعم تلخ تبعیض‌های نژادی و نگاه‌های متفاوت، خود را آن قدر تغییر دهند که در این پهنه‌ی سه رنگ بگنجند. باید خود را شبیه منطق تمدنی این ابرقدرت‌ها و نظامات مورد پذیرش آن‌ها درآورند تا در این نقشه یا پرچم جایی پیدا کنند. همین ایران خودمان. ایرانی باید از رنگ سبز پرچم‌ش دست بکشد تا بتواند در این نقشه جایی پیدا کند..... یعنی حداقل بخشی از خودت و اصالت‌ت را باید بگذاری تا بپذیرندت. 

pub designs creatives juillet 2013 23 130 PUBLICITÉS DESIGNS ET CRÉATIVES JUILLET 2013

pub designs creatives juillet 2013 22 130 PUBLICITÉS DESIGNS ET CRÉATIVES JUILLET 2013

نظرات (۱)

به نظرم ایده و اجراش خیلی خوبه.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی