یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

Airplane Installation in Tate Britain Modern Art Museum by Fiona Banner

شنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۰، ۱۰:۵۴ ق.ظ

 یه موزه جنگ در تهران داریم، در مجموعه سعدآباد، که ادوات جنگی زمان قاجار و پهلوی رو به صورت مجموعه شخصی شمس پهلوی به نمایش گذاشتند. سوای این که ادوات قدیمیه و با مخاطب رابطه برقرار نمی کنه، خشک و بی روح چیده شدند به طوری که در برخورد با یه توپ جنگی اگر خنده ت نگیره مطمئن باش رعب یا تشویشی تو دلت ایجاد نمی شه! این فقدان هنر چیدمانه!

چیدمان اون چنان در هنرهای فضاسازانه و در عرصه یک اثر هنری اهمیت داره، که گاهی تمام بار حس و بار انتقال معنا بر دوش چیدمان قرار می گیره.فیونا بنر در موزه‌ی هنرمدرن انگلستان با چینش متهورانه و عالی چند جنگنده ببینین چه طور احساس تعلیق و ترس و خشونت و ناملاطفت جنگ رو در چند پرده انتقال داده...

airplane Tate 1 Airplane Installation in Tate Britain Modern Art Museum by Fiona Banner

It is not everyday you walk into a building and see an enormous plane crashing into the floor. English artistFiona Banner thought of adding a unique touch to the galleries of Britain Tate Modern Art Museum and created an installation that dazzles the mind. The official name of the project is Harriet and Jaguar, two plane models that were used in putting the installation together. According to Technabob, the two models were bought by Fiona for an undisclosed sum and were further modified in order to be exhibited in Tate Britain. The Sepecat Jaguar XZ118 was reconditioned and polished, so that viewers can see their reflection. It is positioned on the floor, reminding one of a wounded bird. The Harrier (first photos of the the post) was placed vertically, ensuring a strong visual effect. What is your stand on modern art installations?
airplane Tate 2 Airplane Installation in Tate Britain Modern Art Museum by Fiona Banner
airplane Tate 6 Airplane Installation in Tate Britain Modern Art Museum by Fiona Banner
airplane Tate 3 Airplane Installation in Tate Britain Modern Art Museum by Fiona Banner
airplane Tate 4 Airplane Installation in Tate Britain Modern Art Museum by Fiona Banner
airplane Tate 5 Airplane Installation in Tate Britain Modern Art Museum by Fiona Banner

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی