یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

Funky Shoe Style

چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۰، ۰۵:۰۶ ب.ظ

 دوستانی که امثال بنده رو می شناسن، می دونن که کم نیستند آدم‌هایی که هنوز هم حتی در پس بیست و چند سال زندگی تو کتشون نرفته این که هربار خم بشن و بند کفش باز کنن و بند کفش ببندن و پاشنه وربکشن.
هرچند در پاشنه ورکشیدن اشاراتی اخلاقی هست اما فکر می کنم کم‌هزینه تر باشه اخلاق‌مون رو درست کنیم تا این که بخوایم عزم‌هامون رو گیر پاشنه ورکشیدن‌هامون  کنیم.

خلاصه، القصه این داستان‌ها رفت که بگم بلاخره یه آدم عاقل شرقی پیدا شد به این خواست عمیق پاسخ طراحانه بده و کفشی طراحی کنه که برای پاکردن و از پا درآوردن نیاز به هیچ گیر و بستی نداشته باشه در عین حال از پا به خودی خود درنیاد و وبال آدمی نباشه.

دست مریزاد طراح!


As the name suggests Topless Shoes have no upper constrictions or bindings. It’s like sinking your foot into a warm cushy hole and expecting it to ‘walk’ with you at every step. The elastic layer called ‘muscle’ parts under the foot and encloses it in a firm yet comfortable grip. Ideal for folks who find wearing shoes a huge task, and I’d sure like to give them a try.
Topless Shoes is a 2011 red dot concept design winner.
Designers: Zhao Xiaoliang, Han Like, Liu Peng, Meng Qingbao, Ren Mingjun, Yang Xiao, Chen Xuan, Lin Lin


نظرات (۹)

بیشتر شبیه این دمپایی پلاستیکی های قدیمیه! :)))) تازه اونا این همه هم ادا اصول نداشتن
میشه این مسئله رو به راه های خیلی بهتر مثلا استفاده از یک بخش ارتجاعی در کمر کفش هم حل کرد.
چه حرف خوبی گفته بودن؛ چه می دونم !؟ واقعا شاید راه همن درست کردن اخلاق از همین کفش بنددار داشتن بگذره! 
بی دلیل نیست که تنبلی من درست نمی شه. شاید راه رو دارم اشتباه می رم...
 • فاطمه سلمی
 • حاج آقا مجتهدی می گفتن یه کفش بند دار بگیرین که مجبور بشین خم بشین... یه کم زحمت بدین به خودتون... یه کم کار کنین رو نفستون... یه کم رو کنار گذاشتن تنیلیاتون کار کنین.
  البته من اینو با واسطه شنیدم. شاید اصن خیلی جایگاه نداشته باشه اینجا گفتنش
  آها این بخش:
  " دوستانی که امثال بنده رو می شناسن، می دونن که کم نیستند آدم‌هایی که هنوز هم حتی در پس بیست و چند سال زندگی تو کتشون نرفته این که هربار خم بشن و بند کفش باز کنن و بند کفش ببندن و پاشنه وربکشن.
  هرچند در پاشنه ورکشیدن اشاراتی اخلاقی هست اما فکر می کنم کم‌هزینه تر باشه اخلاق‌مون رو درست کنیم تا این که بخوایم عزم‌هامون رو گیر پاشنه ورکشیدن‌هامون  کنیم."
  بیشتر در ارتباط به آقایونه البته.
  خب خیلی ها هستند از جمله من که این مدام بستن و بازکردن بند کفش رو مزاحمی غیرلازم در زندگی می دونن و برای همین می رن سراغ کفش‌هایی که نیاز به این مهر و موم کردن ها نداره! در این اتود چیز دیگری هم از مزاحمت های کفش حذف شده بود و اون پاشنه ورکشیدن بود.
  مساله این جاست که به طنز گفتم درسته در فعل "پاشنه ورکشیدن" تعبیری اخلاقی هست که کنایه از عزمی جزم کردن برای کاری داره، اما نیاز نیست با این نگاه اخلاقی بی دلیل خودمون رو اذیت کنیم با هر بار پاشنه ورکشیدن! می تونیم اخلاق مون رو درست کنیم و اهل عزم بشیم :))
  یه جورایی ترکیبی از شوخی و جدی بود....
  نه!نه!بحث اخلاقیه اولش رو می گم
  والا بحث خاصی نبود.
  طراحی خوبیه. کفشیه که نیاز به بستن و بازکردن و ورکشیدن پاشنه نداره!
  من متاسفانه بحثتون رو متوجه نشدم!می شه یکم بازش کنین؟
  عکساش کمه
  :))
  من که فقط از رنگش خوشم اومد!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی