یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

نقاشی‌های هیپنوتیزمی / یان دیویس

پنجشنبه, ۱۵ فروردين ۱۳۹۲، ۰۸:۱۵ ب.ظ

نقاشی‌های یان دیویس، با تکرار الگوهای مبهم با نقشی هیپنوتیزم کننده شکل می‌گیرند. او در کارهاش بر نسبت میان انسان و ساختار تمدنی مناسب در بستری انتزاعی تاکید می‌کنه و فضاسازی‌های به شدت اسطوره‌ای ش در عین یادآوری آثار جنبش‌های فوتوریستی، نوعی تعلیق و دودلی نسبت به این تمدن رو در ذهن ایجاد می‌کنه. فضاسازی در کارهای دیویس به شدت تعلیق دهنده ست و آدمی رو نسبت به ادامه سیر تمدنی که داره ازش سخن می‌گه دو دل می‌کنه. و هم‌چنین رنگ‌ها و نحوه‌ی کاربرد اون‌ها بر این احساس دوچندان موثره.

The paintings Ian Davis has been working on for the last few years all fit together into one body of work. Formally, they rely on an intricate network of patterns. Almost every element in each work is based on systems of repetition to create a hypnotic effect. Ian is interested in the imperfection of the human hand and its inability to do the exact same thing twice. Ian begins with a vague idea, all the elements of a narrative but no storyline. Usually he starts with one specific element of a completed painting- a location, an action. As the painting develops, layers of meaning reveal themselves. And, as he tells us, by the time he has finished a painting, he realizes that his motivation has to do with something much more personal.

All images © Ian Davis

[ طرح انتخاب شده از : iGNANT ]

نظرات (۱)

آثاری که در آغاز این جنبش هنری می بینیم نسبت به لوازم تمدن اخیر مثل سرعت با رویکردی تحسین برانگیز یاد می کند و آن را می ستاید اما شما از دودلی یاد کردید آیا این تغییر رویکرد آنان است یا نظر من صحیح نیست؟
یانون‌دیزاین:
نه علی‌رضا جان . گویا بد نوشتم که متوجه منظورم نشدی. من هم مانند نظر تو رو گفتم.
نوشتم نقاشی های این بنده خدا با اون که « یادآوری آثار جنبش‌های فوتوریستی» داره اما «نوعی تعلیق و دودلی نسبت به این تمدن رو در ذهن ایجاد می‌کنه.» که در تضاد با انگاره های فوتوریستیه.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی