یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

Brick Biotopes at Milan Design Week

سه شنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱، ۱۲:۳۰ ب.ظ

 این یک کار در هفته دیزاین میلان خیلی خوب بود. آجرهای متخلخلی که علاوه بر نماسازی متفاوت به واسطه‌ی حفره‌های بزرگ‌شون امکان استفاده مثل یک گلدون رو برامون ایجاد می کنن. می شه توشون خاک ریخت و گیاه کاشت . به این ترتیب می شه از مرده ترین و مصنوعی ترین جداره ها هم، عناصری زنده و طبیعی درست کرد که در وضعیت فعلی معماری شهرهای بزرگ دنیا کم نعمتی نیست این مساله....

Brick Biotopes at Milan Design Week
FABRIKAAT, Dutch for “to make by hand,” was an exhibition at Milan’s Ventura Lambrate, looking at design and craft in garden spaces.
Brick Biotopes at Milan Design Week
Four teams of students in the Master of Interior Architecture & Retail Design program at the Piet Zwart Institute, Rotterdam, were given three months to respond to the following questions:
1. By embracing a bottom-up “research through making” approach to design, can new material behaviors and applications emerge?
2. In our digital age, what can be learned through the process of making by hand?
3. Can design solutions be offered that augment existing typologies in our built environment, such as the garden?
Brick Biotopes at Milan Design Week
Team 1, Micaela Nardella from Italy and Oana Tudose from Romania, were my winners. They were inspired by the disappearance of the house sparrow in the Netherlands, to create a habitat for birds within built environments.
Brick Biotopes at Milan Design Week
They designed the Brick Biotope, which has a dual function, as a brick, and as a home for house sparrows – meaning that bird habitats can be built in to urban spaces, rather than replaced by them.
Brick Biotopes at Milan Design Week
The bricks encourage plants and wildlife into buildings, and add an interesting aesthetic to standard brick walls.
Brick Biotopes at Milan Design Week
The bricks are made by pouring sand together with plaster and removing it by hand after the plaster has solidified, creating organic shapes within the standard brick form.
Brick Biotopes at Milan Design Week
Our trip to Milan was supported in part by Airbnb.com.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی