یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

تبلیغات
آخرین نظرات

jessica stockholder: color jam

دوشنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۱، ۱۱:۰۰ ق.ظ

"color jam" یک اینستالیشن بزرگ شهریه که  تا پایان سپتامبر 2012 یعنی حدود سه ماه دیگه همین طور می مونه.

طراح یک چهارراه و ساختمون‌های اطراف ش رو بوم نقاشی خودش فرض کرده و ترکیب رنگی با استفاده از رنگ های خام یه صورت انتزاعی به سبک کارهای نئوپلاستیسیسمی موندریانی رو بر بوم چهارراه پیاده کرده.
تندی و کنتراست میون رنگ‌ها و همچنین ابعاد کار مانع اون می شه که هیچ عابری بتونه بدون توجه به کلیت اثر از چهارراه عبور کنه . در عین حال اون‌هایی که بیشتر با اثر رابطه برقرار کنن می تونن به "بازی" با کار بپردازن و خودشون رو به مثابه لکه ای رنگی در دل این بوم فرض کنن... در واقع امتداد اثر هنرمند باشند و جزوی از اثر

'color jam' by jessica stockholder at the intersection at state and adams, chicago, USA
jessica stockholder's 'color jam' installation sees a downtown chicago intersection awash with color.the artist envisioned a 'three-dimensional painting', with color spilling out of windows, through doors, and onto the buildings and sidewalks of the intersection at state and adams.
color jam is chicago's largest public art project ever and was commissioned by the chicago loop alliance - it will remain in place until september 30, 2012.

'color jam' by jessica stockholder
---
following text from the official press release
walk on, in, and through the canvas of renowned artist jessica stockholder this summer with color jam.
the fictive potential of surface, so thoroughly cultivated through the history of painting, is always ready to burst, spilling forth imagined richness, full of emotional, subjective resonance, and wandering focus is here woven together with the
more mundane everyday surface of the street corner. the piece celebrates and demands that the evocative surface of this chicago street corner be expanded. the corner is canvas, stage, pedestal, and frame against which the public can
view a parade of shifting color relationships.”
'color jam' is part of art loop, an award-winning series that activates the loop with contemporary art. previous art loop installations include tony tasset’s eye and cardinal (2010) and kay rosen’s go do good (2011).
on display through september, color jam' invites the public to participate in a series of programs—or jams—taking the form of concerts, talks, and happenings throughout the loop. in addition, several loop businesses are offering color jam-themed specials, ranging from color-tinis to jammin’ hotel discounts.

'color jam' by jessica stockholder

'color jam' by jessica stockholder

'color jam' by jessica stockholder

'color jam' by jessica stockholder

'color jam' by jessica stockholder

'color jam' by jessica stockholder

'color jam' by jessica stockholder


color jam sketch by jessica stockholder

color jam sketch by jessica stockholder

color jam sketches by jessica stockholder

color jam sketches by jessica stockholder

color jam sketches by jessica stockholder

color jam sketches by jessica stockholder

artist jessica stockholder, in front of the southwest corner of color jam

نظرات (۳)

نئوپلاستیسیسم که از آن با اسم هنرهای زیبای جدید یا نوشکل آفرینی نیز یاد می‌کنند، نظریه‌ای زیبا شناختی مبتنی بر هنر تجسمی ناب بود که توسط پیت موندریان از کوبیسمگرفته شده و در آن از زوایا و خطوط راست در موقعیت‌های افقی و عمودی و سه رنگ اصلی در کنار هم و در کنار سه غیر رنگ سیاه، سفید و خاکستری استفاده می‌شود. .....
.....
خواستم براتون بنویسم دیدم بیشتر از ویکی پدیا در این مجال اندک نمی تونم بنویسم.
مثلا در صفحه ی مربوط به "د استایل" می تونین درباره ش بخونین http://en.wikipedia.org/wiki/De_Stijl 
منظورم از شباهت دادن این کار به این اصطلاح کاربرد خام رنگ ها و با لبه های مشخص در کنار هم بود وگرنه تفاوت ها بیش از شباهت هاست قطعا :)
اگر واقعا بتونه به بازی بگیره، یا چند نفر رو بیارن برای بازی و فضا پتانسیلشو داشته باشه، میشه یه کلیپ جالب ازش در آورد
اما در کل یکم هدف و حرف کار نازله
کارهای نئوپلاستیسیسمی موندریانی؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی