یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

TRANSFORM-architecture + DS architecture: canine brigade of nanterre

جمعه, ۲۳ دی ۱۳۹۰، ۰۵:۱۲ ب.ظ

ساخت قابل توجه و درس‌آموزی داره این بنا. چه دیوار خشکه‌ی سنگ‌چینش چه صفحه های فلزی بام و صفحه‌های فلزی سایه‌اندازش. و البته رابطه‌ش با منظر و بافت اطراف.


'canine brigade of nanterre by TRANSFORM-architecture + DS architecture in nanterre, france
all images courtesy TRANSFORM-architecture
image © julien lanoo
paris-based practice TRANSFORM-architecture in collaboration with DS architecture has completed 'canine brigade of nanterre', a low-lying administrative and care facility for police dogs in nanterre, france.  conceived to develop the potential of the site, the design utilizes a system of gabions - walls composed of metal cages and hand arranged stone - to explore the notions of protection and landscape.

exterior view
image © julien lanoo
constructed as a sum of separate units, the project includes three components: the administrative wing (offices, meeting room, report writing room, locker rooms, toilets); canine care (nursing, food preparation area, equipment storage), and dog shelters which are arranged around an open air courtyard. a large meadow to the east provides an open ground for outdoor training and exercise for the dogs.

street view
image © julien lanoo

from meadow
image © julien lanoo

east elevation
image © julien lanoo

gabion wall
image © julien lanoo

open-air courtyard
image © julien lanoo

shelters for dogs
image © julien lanoo

image © julien lanoo

sheltered passage
image © julien lanoo

night view
image © julien lanoo

image © julien lanoo

3D rendering


plan
project info:
client: french ministry of interior
gross area: 780 m2
main contractor: LAINE DELAU (vinci construction)

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی