یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

دوباره یانون‌دیزاین

قریب به نه ماه از آخرین پست انتشاری یانون‌دیزاین می‌گذرد! و دقیق‌تر قریب به یک سال از کم فعالیت‌ شدن و خسته‌ شدن یانون‌دیزاین!

یانون‌دیزاین تا پیش از این یک سال، با جامعه بزرگ و علاقه‌مندی از حوزه طراحی ، معماری و هنر آمیخته شده بود. خیلی‌ها در سال‌های ۸۶ که فقط به فرستادن ایمیل‌های گاه‌به‌گاه دیزاین به صندوق ایمیلی معدودی از دوستان ورودی ۸۵ دانش‌گاه هنرم مشغول بودم تا همین آغاز سال ۹۶ ، کم کم روزانه با ایمیل روزنامه یانون‌دیزاین، سیر اینترنتی خودشان در جهان هنر و طراحی را شروع می‌کردند. خیلی‌ها ابراز لطف فراوانی را در این سال‌ها به تیم فعال یانون‌دیزاین ابراز کرده‌اند و همین خیلی‌ها و بسیاری که منتقدانه و تیزبین همیشه ما را مدنظر داشتند، عمده انرژی و انگیزه پیش‌برد حرکت یانون‌دیزاین بودند. 

واقعیت آن است که مسائلی شخصی برای یک‌سالی این حرکت را متوقف کرد... اما عمده انگیزه‌ای که این سال‌ها پشت یانون‌دیزاین بود و اتفاقات خوبی که پیرامون آن در سال‌های گذشته افتاده بود مانع آن می‌شد که به کل یانون‌دیزاین را فراموش کنیم....

ما به امید خدا از امروز یعنی ابتدای اردی‌بهشت ۹۷ دوباره با انگیزه شروع خواهیم کرد. با هم از جهان هنر و طراحی خواهیم دید.... روزانه و پابه‌پای تحولاتی که در پیرامون‌ ماست.

تبلیغات
آخرین نظرات

گل‌های استخوانی / هیدکی توکوشیگه

چهارشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۲، ۰۳:۵۳ ب.ظ

هنرمندی ژاپنی به نام هیدکی توکوشیگه (که البته چندی‌ست مرده) با استخوان‌ها و عناصر فریزشده بدن موش‌های آزمایش‌گاهی اقدام به ساخت گل‌هایی یخی و سفیدرنگ می‌کند. او در مورد فلسفه کارهای خود می‌گوید که رابطه ما با استخوان‌ها و سابقه مجسمه‌سازی با استخوان از قدیم در میان جوامع بشری بوده است ولی در نگاه مدرن، نگاه‌ها به این مساله کمی انتقادی شده است! مشمئز کننده تر زمانی‌ست که فرآیند ساخت این گونه مجسمه‌ها را می‌خوانیم؛ خشک کردن و فریز کردن موش‌های مرده و استخراج قطعات بدن آن‌ها برای ساخت گل....

نظر شما نسبت به طراحی و ساخت آثار هنری با استخوان موجودات زنده چیست؟ به نظر شما آیا این‌ گل‌ها واقعا زیباست؟ آیا زیبایی تنها در فرم اثر هنری ست که مفهومی سیال میان اثر و موثر و تاثیر......

Bone Flowers Honebana

Bone Flowers Skeleton Sculptures 1

Bone Flowers Skeleton Sculptures 2

Bone Flowers Skeleton Sculptures 4

Bone Flowers Skeleton Sculptures 5

Bone Flowers Skeleton Sculptures 6

Bone Flowers Skeleton Sculptures 7

[منبع]

نظرات (۴)

 • مونا وزیرپور
 • از نظر من اونچه که باعث میشه از یک اثر احساس خوبی منعکس بشه صرفا نتیجش نیست!
  گاهی فرایند ایجاد یک اثره که اونو زیبا نشون میده!مثل فرایند ترسیم یک اسکیس!
  پس اینکه ما ایین اثرو به صرف نتیجش که یک گله زیبا بدونیم و مراحل ساختشو ندیده بگیریم بنظرم کمی دور از قداست هنره!تازه جدای ازینکه این اثر یک گله که در هنر نماد لطافت و عشقه و این کاملا با ساختارش در تضاده!
  در صورتی که بخواهیم هنر رو منحصر به چگونگی نتیجه و آنچه که در نهایت دیده می شه بکنیم خب کار خوبی شده.  ولی به نظر هنر صرفا این نیست و در این حالت اون رو از جایگاه حقیقی خودش خیلی پایین تر آوردیم این در حالی که بسته به ماهیت هنر مهمه که هنرمند چه نگاهی داشته یا حتی از چه چیز ی و چگونه استفاده کرده.  شاید برای ارزشگذاری این کار بخواهیم به تفاوت ساختش با کار دیگری که از مواد بازیافتی استفاده کرده فکر کنیم. 
  کار هنری به شمار میآید اما اگر من در یک قبیله سرخپوست یا آفریقایی زندگی میکردم میتوانست زیباترین تزیین خانه ام باشد اما حالا از اینکه فکر میکنم برای ساخت ای اثر چندین موش کشته میشه و اصالت آن حیوانی بیچاره هست که کلا چندش و کثیف هست حالم را خراب میکند تا اینکه حس کار هنری به من بدهد البته معنی هنر در خارج کلا تغییر یافته و عموم در حال پذیرش ن هستند ام با فرهنگ ما اصلا نمیخواند !!!!!!!
 • محمدرضا نقی زاده
 • چندشناک و هنر بی هنری  !

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی