یانون دیزاین ... yanondesign

نگاهی روزانه به طراحی و هنر
نشریه‌ی ‌الکترونیکی روزانه؛ جسـتاری در هـنر و طـراحی
مشترک روزنامه یانون‌دیزاین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
تبلیغات

بلا رُبا

نعل اسب به آهن‌ربای U شکل نزدیک می‌شد؛ نزدیک و نزدیک‌تر.
آهن‌ربای U شکل گفت، دور شو! نزدیک نیا! نمی‌خواهم ببینمت! اما نعل اسب هم‌چنان پیش می‌آمد. نعل اسب به آهن‌ربای U شکل که رسید٬ آرام گرفت؛ و از حرکت بازایستاد. آهن‌ربا از نعل اسب پرسید: دوستم داری؟
نعل اسب پاسخ داد: معلوم نیست؟! آهن‌ربا گفت: پس خودت را آماده کن!
نعل اسب: برای چه؟!
دستی نعل اسب را جدا کرد؛ و برد. در حالی که نعل اسب ناباورانه آهن‌ربا را نگاه می‌کرد، صدای برخورد اجسامی سخت با سطح آهنی کوچک و U شکلی به گوش می‌رسید.

شهرها فضاهای عجیبی هستند. شلوغی و بار جمعیتی شهرها زمینه‌ساز غفلت انسان از خیلی از ارزش‌ها و نیازهای او می‌شود. بعد هم که می‌بینیم بیماری‌های مختلف و نارسایی‌ها و کم‌بودهای بهداشتی به سبب همین غفلت در مردم شهرنشین پیدا می‌شود. مثلا چاقی چیزی ست که با تحرک کم شهرنشین‌ها و نوع غذا خوردن آن‌ها نسبت نزدیک دارد. شهرنشین‌ها به جای آن‌که یک سبک زندگی پرتحرک داشته باشند معمولا یک زندگی پرتنش را تجربه می‌کنند و البته این تنش‌ها با جمعیت و شلوغی شهر اتفاقا نسبت مستقیم دارد. 
اگر چه خروج از این چالش به قاعده خروج از شهرها سخت است اما شاید طراحان این میان باید کارهای جدی‌تری بکنند.  بریلت، لیلیور و جی‌سی‌دی ایکاکس با طراحی مبلمان شهری خاصی که دربردارنده‌ی تابلوهای راهنمایی و ورزش‌هایی کوچک هستند سعی دارند تا این تحرک را به شهرنشین‌ها برگرداند.  این تابلوهای ورزش‌کارانه گاهی حتی زمینه تخلیه حرکت‌های وندالی نیز خواهند شد که در جهت تخلیه تنش‌های روحی شهرنشینی، ادامه وظیفه طبیعی آن‌ها به حساب می‌آید.
brillet + lelievre embed urban furniture for physical activity in the city
florian brillet nicolas lelievre jcdecaux mens sana in corpore sano urban furniture

florian brillet nicolas lelievre jcdecaux mens sana in corpore sano urban furnitureflorian brillet nicolas lelievre jcdecaux mens sana in corpore sano urban furnitureflorian brillet nicolas lelievre jcdecaux mens sana in corpore sano urban furniture

[+]

نظرات (۵)

البته با اینکه به شخصه سعی بر احترام به همه ی عقاید و نظرات دارم به نظرم شما آقای واو در توهم توطىه به سر می برید. گذاشتن عکس های برهنه و نمایش مد الزاما اتفاق منفی نیست و برای رشد و ترویج جامعه به مانند تبلیغ مسىله ای مانند ورزش می توانند استفاده شود. البته مخاطب از زاویه ی دید خودش برداشت می کنه. 
هنر نمایی دیگری از یانون دیزاین!!!! 
هنوز مدتی از رسوایی نشر تصاویر معافی عفت از طرف این رسانه ی تحت حمایت عناصر ناسازگار با اهداف عالی و فرهنگ ناب این مملکت نگذشته که دوباره و این بار به بهانه ی ترویج ورزش در بستر شهر دوباره شاهد تبلیغی ظریفی از بی بند و باری در این سایت هستیم. آقا یا خانم یانون یا هر موجود یا موتور ساخته شده به دست بی گانه گان، شما که تزیینات اسلامی حرم مطهر را مایه ی ننگ می دانید عجیب نیست که بیلبورد دخترکان بی حجاب را تبلیغ کنید. عکسی چندین متری از دختری دامن پوش در حال پرش!!!! 
وبعد از آن عکس مردی که لخت در حال ورزش در شهر است. آیا تبلیغ و ترویج ورزش که از تذکرات دین مبین اسلام نیز هست، فقط باید با بیلبوردها و دخترکان و مرد عریان تبلیغ شود تا این گمان برای جوانان این مملکت ایجاد شود که این واژه ها مترادف هستند؟؟؟ آیا بعد از تزیینات معماری، ورزش نیز دست مایه ی رسیدن شما به اهداف سیاسی و حرکت به سمت براندازی شده است؟؟؟
من شما را به توبه و بازگشت به آغوش پر رحمت ملت و کشور می کنم. بترس از روزی که پرده ها بیوفتد.
 
 • سید محمدرضا موسوی
 • خیلی جالب بود. ممنون

 • حسن امکانی
 • سایت بسیار فعال با مطالب عاااااااااااالی دارید.

  با تبادل لینک موافقید؟

  یانون‌دیزاین:
  دوستم.  یانون‌دیزاین امکان تبادل لینک نداره.... ممنون از لطف شما.
  چقدر برا فضاهای شهری ما کاربرد داره!! :)

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی